blog.trampoliny.pl

Z trampoliny ogrodowej na trampolinę domową

Gdy przychodzi jesień, razem z nią rezygnujemy ze skakania na trampolinie ogrodowej. Taka przerwa trwa kilka miesięcy. Co zrobić aby dalej utrzymać formę i czerpać radość ze skakania na trampolinach? Z pomocą przychodzą trampoliny domowe. 

Głównym jej atutem trampoliny domowej fitness jest mały rozmiar średnicy (do 140 cm) dzięki temu nie zajmuje dużo miejsca w domu. Trampolina może swobodnie zastąpić takie sprzęty jak rowerek treningowy lub orbitrek.  Jak wiemy skakanie na trampolinie niesie za sobą wiele korzyści zdrowotnych min. Wzmacnia wszystkie mięśnie ciała i pomaga pozbyć się toksyn z organizmu. Dzięki temu przy regularnych ćwiczeniach i odpowiedniej diecie możemy w szybki i przyjemny sposób zrzucić kilka zbędnych kilogramów.

Istnieje wiele modeli trampolin domowych. Niektóre z nich są wyposażone w uchwyt do utrzymania równowagi , które świetnie nadają się do ćwiczeń w domowym zaciszu jak i w klubach fitness. Przykładem takiego modelu jest trampolina fitness EB-FIT 97 cm, która dzięki swoim kompaktowym rozmiarom zmieści się nawet w mniejszym pomieszczeniu. Bardziej zaawansowanym sprzętem jest popularna trampolina fitness JUMPito średnicy 137 cm posiadająca regulowany bar (uchwyt). Można ją spotkać w znanych klubach fitness w całej Polsce a od niedawna, jest dostępna dla indywidualnych klientów.

Zobaczcie jak wyglądają skoki na trampolinach JUMPit:

Jeżeli nie potrzebujemy uchwytu możemy wybrać trampolinę bez niego. Są one dostępne w różnych rozmiarach od 80 do 140 cm średnicy, więc na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Przykładami takich modeli są:  Kettler 120 cm lub Athletic24 FIT 92 cm. Dla osób ceniących wytrzymałość i jakość, polecamy trampolinę domową GOFIT PRO 102 cm. Posiada ona specjalistyczną konstrukcję zapewniającą elastyczne i miękkie odbicie. Doskonale nadaje się zarówno do ćwiczeń fitness jak i do rehabilitacji, ponieważ chroni plecy i stawy osób skaczących.

Trampolina domowa GOFIT PRO 102 cm

Trampolina domowa GOFIT PRO 102 cm

Trampolina domowa to też świetna propozycja dla dzieci, ponieważ gwarantuje im świetną zabawę nawet gdy warunki pogodowe nie pozwalają na skakanie na trampolinie ogrodowej. Z myślą o najmłodszych zaprojektowano trampoliny Athletic24  FUN oraz SMILE o średnicy 140 cm, które przeznaczone są do zabawy w domu. Charakteryzują się one specjalnie wygiętymi  stalowymi rurami, które zapewniają stabilność oraz posiadają siatkę zabezpieczającą . Dodatkowym ich atutem jest zamiana sprężyn na specjalnie naprężone gumy, które zapewniają komfort i bezpieczeństwo. Dla nieco starszych dzieci proponujemy zakup trampoliny Athletic24 82 cm bez siatki zabezpieczającej. Jest ona mała, lekka i łatwa w transporcie, dzięki temu na pewno zmieści  się w dziecięcym pokoju i zapewni wiele niezapomnianych wrażeń.

Jak widać posiadanie trampoliny domowej niesie za sobą wiele korzyści, zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Serdecznie zapraszamy na naszą stronę www.trampoliny.pl w celu zapoznania się z naszą ofertą i wybrania dla siebie najlepszego sprzętu.