blog.trampoliny.pl

Trampoliny ogrodowe – co warto wiedzieć?

Nie od dziś wiadomo, że gdy po okresie jesienno-zimowym wreszcie nadchodzi upragniona przez wszystkich wiosna, zarówno dzieci jak i dorośli starają się jak najwięcej czasu spędzać na świeżym powietrzu.  Jak tylko słońce świeci  mocniej i dni stają się dłuższe, w parkach, na ulicach na boiskach, spotykamy ludzi biegających, jeżdżących na rowerach lub uprawiających inne dyscypliny sportu.  Natomiast w ogrodach coraz częściej pojawiają się trampoliny i to właśnie nimi dzisiaj się zajmiemy.

Dla kogo są trampoliny?

Skakanie na trampolinach to świetny sposób na spędzanie wolnego czasu w ogrodzie lub na działce.  Nie dość, że daje dzieciom dużo frajdy, to przy okazji ma bardzo dobry wpływ na ich zdrowie i kondycję fizyczną. Skakanie i wykonywanie przeróżnych akrobacji podczas zabawy angażuje zarówno mięśnie brzucha jak i nóg, dlatego jest to dobra forma treningu. Jak wszyscy wiemy dzieci uwielbiają niestandardowo spędzać czas, szczególnie w okresie wakacyjnym, kiedy mają go wyjątkowo dużo, a pogoda do tego zachęca. Wielu rodziców rozważa zakup trampoliny, jednak mają obawy co do bezpieczeństwa i nie do końca wiedzą jaki model wybrać.

W związku z tym postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości. Otóż skakanie na trampolinach ogrodowych  to bardzo pożyteczny i bezpieczny sport pod warunkiem, że zarówno my, jak i nasze pociechy, będziemy trzymać się kilku zasad.

Bezpieczeństwo na trampolinach ogrodowych, podstawowe zasady:
  • Pierwszą i najważniejszą zasadą przed zakupem trampoliny jest upewnienie się czy na pewno posiada ona odpowiednie atesty i certyfikaty (np. CE lub GS). Zakupu najlepiej dokonać w sprawdzonym sklepie internetowym (trampoliny.pl), dla zdrowia i bezpieczeństwa naszych dzieci lepiej nie kupować sprzętu w promocjach w hipermarketach, ponieważ te produkty mogą nie spełnić naszych oczekiwań w tym zakresie.
  • Kolejną rzeczą na którą trzeba zwrócić uwagę przy zakupie trampoliny ogrodowej jest jej maksymalne obciążenie. Oczywiście czym większe tym trampolina jest bardziej wytrzymała i będzie nam dłużej służyła. W tym przypadku szczególnie polecamy trampoliny PRO z serii GOFIT. Są one zdecydowanie najwytrzymalsze na rynku i a ich obciążenie wynosi aż 180 kg! Co gwarantuje bezpieczną zabawę nawet przez kilka sezonów.
  • Przy wyborze trampoliny kierujemy się też rozmiarem. Tutaj musimy wziąć pod uwagę przede wszystkim na to ile miejsca możemy przeznaczyć na jej postawienie. Jeżeli mamy więcej przestrzeni, warto zainwestować w produkt o większej średnicy (np. 305 cm), wtedy nasze dziecko będzie miało większą powierzchnię do skakania, a  siatka zabezpieczająca będzie wyższa.
  • Przy zakupie pierwszej trampoliny ogrodowej lub przeznaczonej dla młodszych dzieci warto zwrócić uwagę na trampoliny z siatką. Zabezpiecza ona przed upadkiem i urazami. Należy też pamiętać, że bez względu na wielkość trampoliny jednocześnie może skakać na niej tylko jedna osoba, wyeliminuje to ryzyko wzajemnego wpadania na siebie podczas zabawy.
  • Ostatnią, a zarazem najważniejszą zasadą przy korzystaniu z trampoliny jest pilnowanie naszych pociech podczas zabawy. Zawsze warto mieć je na oku i nie pozwalać na zbyt ryzykowną zabawę bez naszego nadzoru.

Jak widać mimo obaw niektórych rodziców nie trzeba wiele, żeby zapewnić swoim dzieciom świetną a zarazem bezpieczną zabawę na trampolinach.  Ze sprzętu  mogą korzystać zarówno dzieci jak i dorośli, co daje  rozrywkę i niezapomniane chwile dla całej rodziny. Nie pozostaje więc nic innego jak zaprosić Państwa do skakania na trampolinach ogrodowych.