blog.trampoliny.pl

Kreatywne zabawy na trampolinie

źródło zdjęcia: https://www.youtube.com/watch?v=UsQUicVsT-0

Jak wiadomo skakanie na trampolinie daje dzieciom wiele radości i satysfakcji. Jednak po pewnym czasie nawet taka zabawa może się dzieciom znudzić. Dlatego dziś zaprezentujemy pomysły na nieco inne zastosowania trampoliny, dzięki którym nasze dzieci przez  długie godziny nie będą się mogły od niej oderwać. Oto one:

Kreda na trampolinie

Rysowanie kredą po macie trampoliny to gwarancja świetnej zabawy dla naszych pociech. Nie musimy się obawiać, że podczas rysowania ją zniszczymy, ponieważ batuty są wykonane z materiału, który jak najbardziej nadaje się do rysunków kredowych. Bardzo ładnie wyglądają one na czarnym tle a do zmycia potrzebujemy tylko wiadra wody ze szmatką lub po prostu pierwszego deszczu. Dla urozmaicenia zabawy możemy zorganizować konkurs dla całej rodziny na najbardziej kreatywny rysunek. Przy tej zabawie jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia.

Źródło: http://blog.trampolinyzahradni.cz/?p=130

Namiot na trampolinę

Żeby urozmaicić dzieciom zabawę możemy dokupić do naszej trampoliny namiot. Dzięki temu gadżetowi można znacznie poszerzyć zastosowanie trampoliny np. zorganizować biwak, zrelaksować się lub schronić się przed deszczem lub słońcem. Więcej na ten temat można przeczytać w poprzednim tekście na naszym blogu.

Źródło: http://blog.trampolinyzahradni.cz/?p=130

Balony lub piłka na trampolinie

Dobrym pomysłem jest też napompowanie kilku balonów i wrzucenie ich na trampolinę. Skakanie w towarzystwie kolorowych balonów to dla dzieci wielka frajda a dodatkowo zwiększa koncentrację oraz pomagają utrzymać równowagę. Zamiast balonów można dać dzieciom miękką piłkę. Przy skakaniu na trampolinie nawet najprostsze gry stają się trudniejsze i dają więcej satysfakcji. Musimy jednak pamiętać, że do tych zabaw polecana jest trampolina o większej średnicy np. Gofit 366. Przede wszystkim przy tego typu aktywnościach  musimy dbać o bezpieczeństwo naszych dzieci poprzez zapewnienie im odpowiednio dużej przestrzeni i nie spuszczanie ich z oka podczas zabawy.

Podane powyżej zabawy to tylko przykłady kreatywnego zastosowania trampoliny. Oczywiście możemy zarówno my jak i nasze dzieci wdrażać własne pomysły, dzięki temu mamy gwarancję ,że nasze dzieci mimo upływu czasu będą uwielbiały spędzać czas skacząc i bawiąc się na zakupionej przez nas trampolinie. Jeśli nie posiadają Państwo trampoliny serdecznie zapraszamy na stronę www.trampoliny.pl w celu zapoznania się z naszą ofertą.